Mısır Nil Cruise & Classical…

Cairo

Açıklama

yol
1.gün:
Tur yöneticiniz Kahire Uluslararası Havalimanı'nda (Varış prosedürleri) toplanıp size yardımcı olacak ve daha sonra klimalı lüks araçla otele kadar eşlik edecektir. Otelde tur yöneticisi sorunsuz bir check-in yardımında bulunacak ve her tur için toplama zamanlarını belirlemek ve onaylamak için tatil planınızı gözden geçirecektir. Kahire'de geceleme.
2. gün:
Kahire'deki otelinizde kahvaltı hazırlandıktan sonra, Giza Yaylasına antik dünyanın yedi harikasından birini ziyaret etmek için size eşlik edecek olan kişisel rehberinizle, Cheops, Chefren ve Mykerinus'un Büyük Piramitleri, ünlü Sfenks'le karşılaşan kişisel rehberinizle bir araya geldi; Harika heykel. Kaliteli bir lokal restoranda öğle yemeği. Sonra Mısır Müzesi, çocuk Kral Tutankamon Hazineleri zevk için transfer. Asma Kilisesi ve Ben Ezra Sinagogu'nu ziyaret etmek için Koptik Kahire'ye devam edin. Kahire'nin eski çarşı Han El Khalili'yi keşfedebileceğiniz İslami Kahire'ye gitmeye devam edin. Otele geri dönün. Kahire'de geceleme.
3. gün:
Sabah otelden check-out yaptıktan sonra Kahire Havaalanı'na transfer edilerek Luksor'a geçip, nerede karşılanacağınız ve yardım edileceğini ve daha sonra check-in yaptırmak için 5 yıldızlı Mısır Nil yolculuğuna çıkmak için klimalı bir araç tarafından alındığını bildirdi. Gemide öğle yemeğinden sonra, Etkileyici Karnak Tapınakları ve Luxor Tapınağı'nı gezmenin tadını çıkarın. Akşam yemeği ve geceleme Nil Cruise gemisinde.
4. Gün:
Nil Cruise'tan kahvaltı yaptıktan sonra 62 Pharaohs Kraliyet Vadisi Krallığı mezarlığına, ardından Kraliçe Hatshepsut tapınağına, yani Yeni Krallık Firavun Hatshepsut mimarları tarafından yaklaşık M.Ö. 15. yüzyılda yaptırılan bir geziye çıkın. Memnon Colossi'ye gidin. Öğle yemeğinden sonra Edfu'ya yelken açarak yorgun bir akşam yemeğinin tadını çıkaracaksınız. Gecede Nil Cruise gemisinde.
5. Gün:
Nil Cruise'ta kahvaltıdan sonra Edfu'daki Horus'a adanmış iyi korunmuş Ptolemaik Tapınağı ziyaret edin. Kom Ombo'ya gidin, eşsiz Sobek Tapınağını, timsah tanrısı Sobek'i ve sfenks kafalı tanrı olan Horus'u adamak üzere izleyin. Gemide öğle yemeği. Aswan'a yelken açmaya devam et. Akşam yemeği ve gece boyunca lüks Nil Cruise gemisinde.
6. gün:
Nil gezisinde kahvaltıdan sonra Aswan'da bir günlük gezinin tadını çıkarın. Antik Mısır taş ocaklarının kuzey bölgesinde bulunan Yüksek Baraj ile bilinen en eski obelisk ile başlayın, ardından Bitmemiş Dikilitaş, daha sonra iki tanrıça Isis ve Hathor'a ithaf edilen güzel Philae Tapınağı'na girin. Akşam yemeği ve gemide lüks Nil Cruise gemisinde.
Gün 7:
Kahvaltıdan sonra Nil yolculuğunuzdan inin, daha sonra Aswan Havaalanı'na transfer ederek Kahire'ye dönün ve burada havaalanınıza yardım edip otelinize götürün. Kahire'de geceleme.
Gün 8:
Kahvaltıdan sonra, Amman'a uçuş için Kahire Uluslararası Havaalanı'na transfer olacaksınız. Queen Alia Havalimanı'na vardığımızda, temsilcimiz gümrük ve göçmenlik işlemleri ile tanışacak ve size yardımcı olacaktır. Amman'daki otele geceleme.
Gün 9:
Sabah Amman'dan Gadara'ya (Umm Qais) iki saatlik bir yolculukla devam ediyoruz. Ünlü decapolis, Büyük İskender'in kurduğu 10 şehirden oluşan bir birliğe ait. Burada Kuzey Ürdün Vadisi, Golan Tepeleri ve Celile Denizi üzerinde ezici bir manzara görüyorsunuz. Bütün Ortadoğu'da bir Roma eyalet kentinin en iyi örneği Jerash'a gidiyoruz. Muhteşem forumu, Roma sütunlu caddesini, Nymphaeum'u ve Artemis Tapınağını ziyaret edin. Bir sonraki durak, ünlü İslam lider Salah al-Din'in 1184/85 civarında inşa ettiği 12. yüzyıldan kalma büyük İslam kalesi Ajloun'dur. Amman ve geceleyin.
Gün 10:
Kahvaltıdan sonra Mt. Nebo, Hz. Peygamberin, vaat edilen topraklara öldükten ve iddia edilen mezarlığa baktığı yerde. Eski manastırı ziyaret ediyorsunuz ve Ürdün Vadisi, Ölü Deniz, Jericho ve Kudüs'e bakıyorsunuz. St. George Kilisesi'ndeki ünlü mozaik 6. yüzyıl Filistin haritasını bulacağımız Madaba'ya geçtikten sonra. Ardından, yeryüzündeki en düşük noktaya, boş zamanımız ve suyun üzerinde yüzme şansınız olan Ölü Deniz'e gidiyoruz. Bir gecede Amman oteli.
Gün 11:
Kahvaltıdan sonra, Ürdün'in en büyük cazibe merkezi olan gül kırmızı şehri Petra'ya yaklaşık 2 saat araba ile uğraşın. Petra ilk olarak M.Ö. 6. yüzyılda kurulmuştur. Bölgeye yerleşen ve Suriye'ye uzanan ticari bir imparatorluğun temellerini atan göçebe bir kavim olan Nabataean Araplar tarafından. Varışta, at sırtında kanyona, yani Siq denilen geziye başlayacak ve ardından en güzel anıt: Hazine'ye yürüyerek başlayacaksınız. Gördüğünüz diğer anıtlar arasında Cephe Caddesi, Kral Mezarları ve Firavun'un Kalesi var. Sonradan Amman'da bir geceleme.
Gün 12:
Kahvaltıdan sonra, son kalkış için Queen Alia Havaalanı'na transfer.

Booking Options
İlke ve Şartlar


Günler : 12 | Gece : 11


Kapanımlar


 • taşımacılık
 • Deluxe Coach
 • Parking
 • Guides / Assistance
 • Cruise
 • Beach Access
 • Roundtrip Hotel Transfers
 • Hotel pickup and drop off
 • Shopping
 • Entrance Fees
 • Meet and Assist at airport

Hariç Tutulanlar


 •     Passport costs    
 •     Any optional tours    
Rezervasyon Seçenekleri
Seç Tarih
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle Booking Options